Genius loci

Chalupa se pronajímá jako celek a ve čtyřech pokojích nabízí ubytování skupině až 12-ti přátel.

Nachází se v srdci geoparku UNESCO pod posvátným místem Keltů - vrchem Kozákov. Je postavena dle tradičních postupů s maximálním ohledem na životní prostředí, moderní trendy a pohodu. Všechny použité materiály jsou co nejvíce lokální, rovněž řemeslníci byli místní. Dveře, okna, schodiště a nábytek jsou z masivního modřínu, o kterém se tvrdí, že jeho energie navozuje harmonii těla i duše a pomáhá v řešení komplikovaných životních situací.

Před chalupou je kaple zasvěcená Panně Marii Kozákovské. Stejně jako celou chalupu ji navrhl Ing. arch J. Klimeš. Madona je originálním dílem mistra sochaře Miroslava Lauschmanna. Boží rodička zde stojí přímo na vrchu Kozákov. Při jeho modelování mistr použil místní minerály nalezené na úpatí Kozákova. Celek dotváří další umělecké dílo - mříž ve stylu barokního iluzionismu. Vykoval ji pan David Skrbek, mistr cechu kovářského. 

 

Přízemí

V přízemí je prostorná světnice s moderní kuchyní a kachlovými kamny se zápecím. Toto poleženíčko pro hloupého Honzu stojí za zmínku. Absolutní pohodu totiž navozuje nejen příjemně sálavé teplo a praskání dřeva v kamnech, ale také na míru ručně dělaná matrace z ovčí vlny. Přesně jako za starých časů! Kuchyně je vybavena americkou lednicí s výrobníkem ledu, spotřebiči AEG a kávovarem Julius Meinl Professional. Tuto kávu jsme vybrali jednak proto, že nám opravdu moc chutná, a také z toho důvodu, že zakladatel firmy, pan Julius Meinl, se narodil v Čechách. Pokud to jen trochu šlo, chtěli jsme, aby na chalupě bylo všechno lokální. Dále je v přízemí dvoulůžková ložnice s vlastní koupelnou a vstupem na terasu. Pojmenovali jsme ji Český ráj. Je vybavena uměleckým nábytkem z masivního modřínu. K vybavení přízemí patří také velká cedrová sauna s možností volby teploty a vlhkosti. Je tedy jen na vás, zda si budete užívat klasické finské sauny nebo parní lázně. Ze sauny, ale i z apartmánu a z chodby je vstup na terasu s vyhřívaným bazénem a vířivkou. Celé přízemí včetně sauny a bazénu je bezbariérové.

Galerie v patře

V patře je k dispozici jeden dvoulůžkový a dva čtyřlůžkové pokoje s přístupem na pavlač. Ve všech pokojích je vyhřívaná podlaha. Teplotní komfort si sami regulujete termostaty, které jsou v každé místnosti včetně chodby. Mezi vybavení všech pokojů patří mimo jiné velká TV Samsung s připojením na internet. V pokoji Bezděz je k dispozici PS4 Pro včetně VR. Interiéry se chlubí originály akademického malíře Michaela Rittsteina, rytíře české kultury Olbrama Zoubka a umělců malujících ústy (www.umun.cz), jichž je Svatá Panna štědrým sponzorem. Konkrétně Jakuba Hříbka, Veroniky Svatošové a Pavla Hejhala. Naší chloubou je knihovna Antoni Gaudi z masivního modřínu. V intelektuálském koutku si zde můžete vychutnat pohodu dobrého moku v kombinaci s některým z mnoha kvalitních titulů. Pokud byste přitom dostali chuť třeba na doutník Romeo y Julieta, stačí se s knížkou a drinkem přesunout ke stolečku na pavlač. 

Wellness

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás luxusní cedrová biosauna, termální bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „byl lásky čas“… Hosté se před příjezdem občas ptají, zda je bazén v provozu i v zimě. Ano je. Není nic lepšího, než začít mrazivý den kondičním plaváním. Teplota vody v zimě je 34⁰C. 

Poznámka: dokonalou relaxaci ve wellness centru zažijete i bez předchozích sportovních aktivit :-)

Život na dvorku

Na dvorku je zahradní domek a pergola s posezením jaro - podzim. Ke stolu se pohodlně vejde 10 lidí, k dispozici kuchyňka s teplou vodou, elektronické šipky, plynový gril Weber a výčepní zařízení. Dále žulové ohniště s posezením na špalkách, u kterého si můžete opéct buřty. Zahradní domek slouží primárně jako lyžárna, kolárna a sklad zahradního nářadí. Kromě toho je vybaven 11kWh nabíjecí stanicí pro elektromobily. Cyklisté mohou využít kompresor.