Vítejte na chalupě Svatá Panna

Představujeme Vám zcela nový koncept ubytování, který v České republice dosud nebyl dostupný. Romantická wellness chalupa Svatá Panna leží v srdci Českého ráje na úpatí bájné hory Kozákov a nabízí nadstandardní ubytování. Kombinuje nostalgickou romantiku babiččiny venkovské roubenky s komfortem nejluxusnějších hotelů. Ostatně na Booking.com máme lepší hodnocení než Grandhotel Pupp.

Jedná se o poloroubenou novostavbu s půl hektarovým pozemkem. Z terasy, pavlače a čtyř pokojů jsou okouzlující výhledy na všechny dominanty Českého ráje: Trosky, Hrubou Skálu, Vyskeř, Valdštejn, Bezděz nebo Kozákov. Naší chloubou je wellness. Hostům nabízíme saunu, vyhřívaný bazén a vířivku. A to bezplatně a neomezeně. Teplota vody v bazénu je vždy 30⁰C, i když venku zrovna mrzne. Máme skvělou pozici: dojezdová vzdálenost z Prahy je pouhých 50 minut a lyžařské areály v Krkonoších jsou na dohled.

V domě jsou 4 ložnice, celková kapacita je 12 osob:

  1. ložnice: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jøtul s nádherným pohledem na oheň pro romantické večery. Interiér zdobí originály obrazů Pavla Hejhala.
  2. ložnice: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač. Interiér zdobí originály obrazů Bc. Veroniky Svatošové.
  3. ložnice: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač. Interiér zdobí originály obrazů Jakuba Hříbka.
  4. ložnice: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce. Interiér zdobí originály obrazů Jakuba Hříbka.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Bezděz je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

Novinky na chalupě

Knihovna Antoni Gaudi

Knihovna Antoni Gaudi

Vlnky, nepravidelnosti, přírodní tvary… knihovna před korunou stromu.

Jaro na chalupě

Jaro na chalupě

Svatá Panna Kozákovská se zrodila uměleckou rukou mistra sochaře Miroslava Lauschmanna, který pro své dílo použil i místní minerály. Kapli navrhl Ing. arch. Josef Klimeš, mřížku ve stylu barokního ilusionismu vykoval umělecký kovář David Skrbek a syn.
Děkujeme manželům J+L Valentovým, kteří na kapličku přispěli částkou 10.000 Kč. Jejich dar jsme obratem poukázali na konto malířů malujících ústy a nohami, jichž je Svatá Panna sponzorem.

Tschechisch-deutsche Grenze geschlossen

Unsere lieben Gäste. Seit heute ist die tschechisch-deutsche Grenze wegen der Korona-Pandemie für 30 Tage geschlossen.
Wir hoffen an eine schnelle Beruhigung der Situation, aber im Moment wir verstehen und respektieren die unpopuläre Schritte der Regierung.
Falls Sie Ihre Reservierung stornieren möchten, verstehen wir Sie. Natürlich helfen wir Ihnen Ihr Geld nicht zu verlieren.

Hygienická opatření

Hygienická opatření

Přestože náš region zatím nebyl postižen, připravili jsme v souvislosti s nastalou situací následující opatření: každý zákazník obdrží po dobu trvání nouzového stavu láhev 52% dezinfekčního roztoku zdarma. Roztok byl vytvořen z hrušek na zahradě u chalupy.

Recenze hostů

Dávám 6 hvězdiček z pěti. Výborná poloha na kraji obce v kopci, krásný výhled z balkonu i vířivky, perfektní sauna s BT, vyhřívaný bazén pro koupání v kuse a ostatní vybavení chalupy je taky totální nadstandard, kde jinde najdete na pokoji pro děcka PS4 s VR :-) Minibary vybavené tak, že byste tam přežili i armagedon. A pan domácí je fakt profík, ta šestá hvězda je pro něj ;-)

- Jan K.
12.10.2020

Tak pro toto ubytování je tady k dispozici málo hvězdiček! Naprosto luxusně zařízená chalupa s veškerým komfortem, který uspokojí i tu nejnáročnější klientelu, obklopená krásami Českého ráje. To vše navíc s neskutečně milými, ochotnými a pozornými majiteli, kteří se kromě maximální možné péče o hosty snaží pomáhat i těm, kteří to potřebují! Určitě sem zavítejte - nebudete litovat!

- Petra N.
19.9.2020

Nádherné místo na dovolenou se vším servisem. Byli jsme se zde na týden s dětmi a byli jsme nadšeni!! Navíc jsem zde zapomněla flash disc a pan majitel mi ho ochotně poslal zpět. Mohu jen doporučit!!

- Jana P.
19.9.2020

Plusy: Úžasný přístup majitelů, nadstandardně vybavená chalupa v klidné lokalitě. Výborná výchozí poloha k výletům. Všichni návštěvníci od malých dětí po dospělé si zde přišli na své - vnitřní prostory a vybavení, zahrada, venkovní posezení, bazén bez ohledu na počasí... Wellness perfektní. Rádi se sem v budoucnu vrátíme a určitě budeme doporučovat všem kamarádům a známým!!! Mínusy: Rychle to uteklo :-)

- Vratislav K.
18.8.2020

Zeptejte se

Protože Váš čas je příliš drahý na to, abyste dělali kompromisy, které nejsou nutné. Prosím přečtěte si recenze našich hostů na úvodní stránce.

Samozřejmě a dost rychlá (20/10Mbps). K dispozici v celém domě. Heslo získáte při příjezdu.

V domě jsou 4 ložnice:

  1. pokoj: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jøtul pro romantické večery. 
  2. pokoj: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač.
  3. pokoj: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač.
  4. pokoj: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Bezděz je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

JARO - PODZIM: 

Turistika - Český ráj nabízí nepřeberné množství turistických tras. Okolí chalupy je nádherné, poradíme Vám kudy se vydat na kratší i delší výlety. Ať půjdete kamkoli, v Českém ráji se všude budete cítit dobře. Na relativně malé ploše je dlouhá řada památek, harmonická krajina, skalní města, vodní plochy, tichý les. V r. 2005 bylo území Českého ráje pro svou výjimečnou krásu zařazeno do globálního geoparku UNESCO.

Cykloturistika - okolí chalupy tvoří zvlněná krajina. Středně pokročilí cyklisté si přijdou na své, s menšími dětmi je lepší přesun k některé z rovinatých cyklotras. Např. Greenway Jizera nebo do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nádherné a zároveň celkem nenáročné výlety na kolech jsou také na náhorní planině v blízkých Jizerských horách.

Výlet na Ještěd - výlet na liberecký vysílač, hotel a rozhlednu Ještěd stojí za to. Stavba arch. Karla Hubáčka získala nejvyšší ocenění Mezinárodní unie architektů - cenu Augusta Perreta, a byla vyhlášena nejvýznamnější českou stavbou 20-tého století.

ZOO Liberec - je nestarší ZOO v Česku. Největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.

Hrady a zámky - jsou na každém kroku, jen z oken chalupy vidíte Valdštejn, Hrubou Skálu, Bezděz, nedaleko je Kost, Sychrov nebo Frýdlant.

 

A CO KDYŽ PRŠÍ?

Ideální čas rozehřát saunu, naložit se do vířivky, zaplavat si v bazénu. Nebo rozdělat oheň v peci a užívat si domácí pohody? Pokud jste neposední, zde je několik typů na deštivé dny, další vám poradíme:

IQ Park Liberec - vědecko zábavní centrum pro nejmenší https://iqlandia.cz/iqpark

Botanická zahrada Liberec - je nejstarší botanická zahrada v České republice. Její doménou jsou sbírky tropických rostlin. https://www.botaniliberec.cz/

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je jediným muzeem v České republice specializovaným na sklo a bižuterii. Založeno bylo roku 1904. http://www.msb-jablonec.cz/

Muzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích - rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku. https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house/porsche-house

Dolomitové jeskyně Bozkov - tvoří nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem. http://www.bozkovske-jeskyne.cz/provozni-doba.php

Kina - 3x v dosahu do 10 min. jízdy (Turnov, Železný Brod, Lomnice n/P) a Městské divadlo v Turnově

 

ZIMA - Lyžování

Svatá Panna je ideální destinací pro lyžařské pobyty. V dosahu 10 min. jsou menší lyžařské areály Turnov a Kozákov. Oba mají umělý sníh a školu, pro lyžování s malými dětmi jsou ideální. 30 minut je na Ještěd, Krkonoše jsou na dohled. Do Harrachova nebo Rokytnice dorazíte za 40 minut. Běžky lze nasadit přímo před chalupou nebo si vychutnat některou z nesčetných stop v nedalekých Jizerských horách a Krkonoších.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás cedrová biosauna ve stylu Karel Gott, termální bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „Byl pozdní večer, byl lásky čas“…

Ano, chalupa je plně vybavena. Chalupu jsme od samého začátku zamýšleli pronajímat té nejnáročnější klientele, proto jsme na ničem (opravdu na ničem) nešetřili.

K dispozici je pro vás ložní prádlo, ručníky, fény, žehlička, žehlící prkno, vysavač, pračka, sušička (vše Miele) dětská postýlka, přebalovátko, jídelní židlička, kuchyňské utěrky, prostírání, hygienické potřeby, venkovní gril, výčepní zařízení.

Kuchyně je vybavena americkou lednicí, spotřebiči AEG (5x) a kávovarem Julius Meinl Inspresso Professional. Všechny ostatní malé spotřebiče jako tyčový mixér, toaster, sendvičovač, pekárna na chleba atd. jsou také k dispozici. A co si užít příjemnou zábavu s rakletem Tefal pro 6 osob? Pro milovníky vína je dostatek skleniček na víno i na šampaňské a samozřejmě dekantovací karafa. Nemějte nám prosím za zlé, že jsou sklenky plastové. Je to úmysl, jsme totiž wellness a vzít si do vířivky sklo není zrovna ten nejlepší nápad.

V neposlední řadě je pro Vás k dispozici wellness, vše v prvotřídní kvalitě: cedrová sauna, celoročně vyhřívaný bazén a vířivka.

 

Stručně a trochu neskromě řečeno v tom, že jsme nejlepší. Alespoň nás tak vnímá většina zákazníků. Na Bookingu máme lepší hodnocení než Grandhotel Pupp a v kategorii wellness chalupa jsme nejlepší v celé ČR.

Svatou Pannu jsme od začátku koncipovali velkoryse. Ne však stylem výstřední okázalosti. To by ostatně ani nebylo možné, protože se nacházíme hned ve dvou chráněných oblastech: CHKO Český Ráj a Geopark UNESCO. Naším cílem bylo vytvořit luxusní bydlení v souladu s přírodou a moderními trendy. Chtěli jsme nabídnout to nejlepší ubytování v Českém ráji pro náročné hosty, kteří ocení romantickou nostalgii minulých časů skloubenou s novodobým komfortem, a kteří se k nám budou rádi vracet. 

Našim prioritním cílem je radost z pocitu, že děláme něco smysluplného. Těšíme se, že se Vám u nás bude líbit, a že budeme oázou klidu ve Vašem náročném a hektickém životě. 

Ke stavbě jsme použili jen ty nejlepší materiály. Vždy jsme dbali na to, aby byli místní a ekologické. Tzv. měsíční dřevo je z Krkonoš, těžené v zimě po úplňku. Zdivo má atest pro pasivní stavby. Střecha je z recyklovaných materiálů, dlažba ze starých pískovcových bloků pocházejících z okolních stavení. Teplo zajišťuje tepelné čerpadlo Viesmann, v kuchyni je vedle americké lednice 5 spotřebičů AEG, dále 3 x Miele. 

Lokalita samotná je úchvatná. Z oken a pavlače se nabízejí dechberoucí výhledy do okolní krajiny. Kdybyste z chalupy neudělali ani krok, přesto můžete říct, že jste viděli Český Ráj.

Chtěli jsme, aby dům púsobil romanticky, útulně a teple. Všechny podlahy jsou vytápěné, vždy teče teplá voda. Zasněnou náladu vyvolá pohled do praskajícího dřeva v kachlových kamnech ve světnici nebo do krbových kamen v pokoji Bezděz. 

Od samého začátku stavebních prací spolupracujeme s vyhlášeným architektem Ing. J. Klimešem, jemuž jsme poskytli neomezený rozpočet. Jsme vděčni za jeho pomoc a patří mu velké poděkování. Stavbu by nebylo možné realizovat bez pomoci vynikajících místních i zakarpatských stavebníků a řemeslníků. Poděkování patří mnoha truhlářům, topenářům, podlahářům, elektrikářům, kamnářům, saunařům, ale zejména  mistru tesařskému Radku Šimůnkovi, který postavil dřevěnou část a stavbyvedoucímu Romanu Jurášovi, který pečlivě koordinoval a zodpovědně řídil všechny stavební práce.

Myslíme si, že se nám dílo zdařilo, ale to už je na Vašem posouzení.

Ano, budete mít příjemné teploučko. Všechny podlahy včetně chodeb jsou vyhřívané tepelným čerpadlem Viessman. Ve světnici jsou navíc originální kachlová kamna a v pokoji Bezděz krbová kamna Jøtul. Můžete si tak užívat opravdovou pohodu s praskajícím dřevem v kamnech a pohledem do topeniště.   

Není to nejlepší nápad, kapacita Svaté Panny nejlépe vyhovuje skupinám do 12-ti osob. V každém z pokojů je pohodlná dvojpostel (king-size bed). Další čtyři lidé se mohou vyspat na rozkládácích pohovkách. Více lidí se ale pohodlně nevejde do kuchyně, do letní kuchyně, ani do wellnessu. Za třináctou a každou další osobu včetně malých dětí účtujeme poplatek 1.000Kč. 

Sauna - pohodlně pro 12 sedících, nebo pro 3 ležící a 4 sedící atd. Bluetooth, chromotherapie, himalájská sůl, vonné esence. 

Bazén - jedná se o model Swim Spa XL, výrobce usspa.cz. Je dostatečně velký pro blbnutí s rodinou. Pro kondiční plavání je nejpohodlnější pro jednoho plavce. Je vybaven třístupňovým protiproudem. Teplota vody v bazénu je po celý rok 30°C.

Vířivka - pohodlně pro 5 osob. 3 místa k sezení, 2 k ležení. Funkce Bluetooth, Chromotherapy, vodotrysk, přeliv. Teplota ve vířivce je 38°C. Může být upravena dle Vašich požadavků.

Pro hosty zdarma, otevřeno 24 hodin každý den. 

Pro zajímavost: bazén je online připojen přímo k výrobci. Tím je zaručena neustálá kvalita vody i kontrola systému.

Vodu ve vířivce měníme po každé návštěvě. Nikdy se nekoupete "po někom".

Nezapomeňte se prosím před vstupem do wellnessu pečlivě osprchovat.