Vítejte na chalupě Svatá Panna

Představujeme Vám zcela nový koncept ubytování, který v České republice dosud nebyl dostupný. Romantická wellness chalupa Svatá Panna leží v srdci Českého ráje na úpatí bájné hory Kozákov a nabízí nadstandardní ubytování. Kombinuje nostalgickou romantiku babiččiny venkovské roubenky s komfortem nejluxusnějších hotelů. Ostatně na Booking.com máme lepší hodnocení než slavný Grandhotel Pupp.

Jedná se o poloroubenou novostavbu s půl hektarovým pozemkem. Roubená část není na rozdíl od mnoha jiných chalup falešná, ale opravdická, postavená z masívních krkonošských trámů. Zahrada je plná vzrostlých stromů, na záhonku pod okny si můžete natrhat bylinky pro přípravu oběda. Z terasy, pavlače a čtyř pokojů jsou okouzlující výhledy na všechny dominanty Českého ráje: Trosky, Hrubou Skálu, Vyskeř, Valdštejn, Bezděz nebo Kozákov. Naší chloubou je wellness. Hostům nabízíme saunu, vyhřívaný bazén a vířivku. A to bezplatně, celoročně a neomezeně. Ve vyhřívaném bazénu je vždy voda jako v Karibiku, i když venku zrovna mrzne. Máme skvělou pozici: dojezdová vzdálenost z Prahy je pouhých 50 minut a v nejbližším lyžařském areálu Kozákov (škola, zasněžování, osvětlená sjezdovka) budete do 10 minut. Krkonoše a Ještěd jsou na dohled. 

Pohodlně se zde ubytuje až 12 lidí

Chalupa se pronajímá jako celek a ve čtyřech pokojích nabízí ubytování skupině až 12-ti přátel.

 1. ložnice: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jøtul s nádherným pohledem na oheň pro romantické večery. Interiér zdobí originály obrazů Pavla Hejhala.
 2. ložnice: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač. Interiér zdobí originály obrazů Bc. Veroniky Svatošové.
 3. ložnice: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač. Interiér zdobí originály obrazů Jakuba Hříbka.
 4. ložnice: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce. Interiér zdobí originály obrazů Jakuba Hříbka.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Největší boje se ovšem svádí o poleženíčko hloupého Honzy za pecí. Odtud se nikomu nechce...

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Bezděz je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

Novinky na chalupě

Knihovna Antoni Gaudi

Knihovna Antoni Gaudi

 • 22. 5. 2020

Vlnky, nepravidelnosti, přírodní tvary… knihovna před korunou stromu.

Jaro na chalupě

Jaro na chalupě

 • 5. 4. 2020

Svatá Panna Kozákovská se zrodila uměleckou rukou mistra sochaře Miroslava Lauschmanna, který pro své dílo použil i místní minerály. Kapli navrhl Ing. arch. Josef Klimeš, mřížku ve stylu barokního ilusionismu vykoval umělecký kovář David Skrbek a syn.
Děkujeme manželům J+L Valentovým, kteří na kapličku přispěli částkou 10.000 Kč. Jejich dar jsme obratem poukázali na konto malířů malujících ústy a nohami, jichž je Svatá Panna sponzorem.

Česko-německá hranice uzavřena

 • 13. 3. 2020

Unsere lieben Gäste. Seit heute ist die tschechisch-deutsche Grenze wegen der Korona-Pandemie für 30 Tage geschlossen.
Wir hoffen an eine schnelle Beruhigung der Situation, aber im Moment wir verstehen und respektieren die unpopuläre Schritte der Regierung.
Falls Sie Ihre Reservierung stornieren möchten, verstehen wir Sie. Natürlich helfen wir Ihnen Ihr Geld nicht zu verlieren.

Hygienická opatření

Hygienická opatření

 • 11. 3. 2020

Přestože náš region zatím nebyl postižen, připravili jsme v souvislosti s nastalou situací následující opatření: každý zákazník obdrží po dobu trvání nouzového stavu láhev 52% dezinfekčního roztoku zdarma. Roztok byl vytvořen z hrušek na zahradě u chalupy.

Recenze hostů

If you have never visited the Czech Republic, you should put it on your bucket list. It’s one of the most beautiful countries that I have ever visited. It is so pristine. This vacation home is fantastic and I would highly recommend that you put it on your list. It has a beautiful pool and hot tub. The kitchen is amazing. They furnish everything you will need. Bring your family and bring them here for a stay of a lifetime.

- Mary M.
3.3.2021

Dodatečně bychom Vám chtěli moc poděkovat za příjemně strávený pobyt na Vaší roubence v srdci Českého ráje. Byli jsme okouzleni, co všechno vaše chaloupka nabízí. Na své si přišly všichni a hlavně děti byly nadšené z PlayStation s VR. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych vytkla. Chaloupka je vymazlená do posledního detailu. Těšíme se, až ji opět navštívíme v letním období a prozkoumáme místa, která jsme nestihli. Za naši skupinu dáváme 11 bodů z 10. Ať se daří a přejeme mnoho spokojených zákazníků!

- Aneta S.
4.2.2021

Dávám 6 hvězdiček z pěti. Výborná poloha na kraji obce v kopci, krásný výhled z balkonu i vířivky, perfektní sauna s BT, vyhřívaný bazén pro koupání v kuse a ostatní vybavení chalupy je taky totální nadstandard, kde jinde najdete na pokoji pro děcka PS4 s VR :-) Minibary vybavené tak, že byste tam přežili i armagedon. A pan domácí je fakt profík, ta šestá hvězda je pro něj ;-)

- Jan K.
12.10.2020

Tak pro toto ubytování je tady k dispozici málo hvězdiček! Naprosto luxusně zařízená chalupa s veškerým komfortem, který uspokojí i tu nejnáročnější klientelu, obklopená krásami Českého ráje. To vše navíc s neskutečně milými, ochotnými a pozornými majiteli, kteří se kromě maximální možné péče o hosty snaží pomáhat i těm, kteří to potřebují! Určitě sem zavítejte - nebudete litovat!

- Petra N.
19.9.2020

Zeptejte se

Třeba v tom, že u nás nenajdete levné baterie za 100EUR nebo nábytek z IKEA. Ale většinou jde o detaily. A o přístup. Chce po vás majitel objektu při závěrečném vyúčtování zaplatit palivové dříví? Plyn do grilu? Spotřebovanou vodu? Nebo údajně ztracené prostěradlo? Bože, není to trapné?

Přijeďte, rozdíl uvidíte sami :-)

Tato práce nás baví a děláme vše pro to, abychom pro vás byli tou nejlepší volbou. Jsme moc rádi, že nás takto vnímá i většina zákazníků. Na Bookingu máme lepší hodnocení než Grandhotel Pupp a v kategorii wellness chalupa jsme nejlepší v celé ČR. Recenze zákazníků si můžete přečíst na titulní stránce. 

Svatou Pannu jsme od začátku koncipovali velkoryse. Ne však stylem výstřední okázalosti. To by ostatně ani nebylo možné, protože se nacházíme hned ve dvou chráněných oblastech: CHKO Český Ráj a Geopark UNESCO pro přírodní a kulturní rozmanitost. Naším cílem bylo vytvořit luxusní bydlení v souladu s přírodou a moderními trendy. Chtěli jsme nabídnout to nejlepší ubytování v Českém ráji pro náročné hosty, kteří ocení romantickou nostalgii minulých časů skloubenou s novodobým komfortem. 

Našim prioritním cílem je radost z pocitu, že děláme něco smysluplného. Těšíme se, že se Vám u nás bude líbit, a že budeme oázou klidu ve Vašem náročném a hektickém životě. 

Ke stavbě jsme použili jen ty nejlepší materiály. Vždy jsme dbali na to, aby byli místní a ekologické. Tzv. měsíční dřevo je z Krkonoš, těžené v zimě po úplňku. Zdivo má atest pro pasivní stavby. Střecha je z recyklovaných materiálů, dlažba ze starých pískovcových bloků pocházejících z okolních stavení. Teplo zajišťuje tepelné čerpadlo Viesmann, v kuchyni je vedle americké lednice 5 spotřebičů AEG, dále 3 x Miele. 

Lokalita samotná je úchvatná. Z oken a pavlače se nabízejí dechberoucí výhledy do okolní krajiny. Kdybyste z chalupy neudělali ani krok, přesto můžete říct, že jste viděli Český Ráj. Mimochodem jedná se o vůbec první CHKO v Československu. Tak je to u nás okouzlující!

Chtěli jsme, aby dům působil romanticky, útulně a teple. Všechny podlahy jsou vytápěné, vždy poteče teplá voda. Zasněnou náladu vyvolá pohled do praskajícího dřeva v kachlových kamnech ve světnici nebo do krbových kamen Jøtul v pokoji Bezděz. 

Od samého začátku jsme spolupracovali s vyhlášeným architektem Ing. J. Klimešem, jemuž jsme poskytli neomezený rozpočet. Jsme vděčni za jeho pomoc a patří mu velké poděkování. Stavbu by nebylo možné realizovat bez pomoci vynikajících místních i zakarpatských stavebníků a řemeslníků. Poděkování patří mnoha truhlářům, topenářům, podlahářům, elektrikářům, kamnářům, saunařům, ale zejména  mistru tesařskému Radku Šimůnkovi, který postavil dřevěnou část, a dále stavbyvedoucímu Romanu Jurášovi, který pečlivě koordinoval a zodpovědně řídil všechny stavební práce.

Závěrem bysme ještě chtěli dodat, že stavba vznikla, na rozdíl od Čapího hnízda, zcela bez dotací. 

Myslíme si, že se nám dílo zdařilo, ale to už je na Vašem posouzení.

Protože Váš čas je příliš drahý na to, abyste dělali kompromisy, které nejsou nutné. Prosím přečtěte si recenze našich hostů na úvodní stránce.

Samozřejmě a dost rychlá (20/10Mbps). K dispozici v celém domě. Heslo získáte při příjezdu.

A když už jsme u technologií, můžete se také vyřádit u PS 4 s virtuální realitou.

Ano, chalupa je plně vybavena. Chalupu jsme od samého začátku zamýšleli pronajímat té nejnáročnější klientele, proto jsme na ničem (opravdu na ničem) nešetřili.

K dispozici je pro vás ložní prádlo, ručníky, fény, žehlička, žehlící prkno, vysavač, pračka, sušička (vše Miele) dětská postýlka, přebalovátko, jídelní židlička, kuchyňské utěrky, prostírání, hygienické potřeby, venkovní plynový gril, palivové dříví, ohniště s posezením, výčepní zařízení.

Kuchyně je vybavena americkou lednicí, spotřebiči AEG (5x) a kávovarem Julius Meinl Inspresso Professional. Všechny ostatní malé spotřebiče jako tyčový mixér, toaster, sendvičovač, pekárna na chleba atd. jsou také k dispozici. A co si užít příjemnou zábavu s rakletem Tefal pro 6 osob? Pro milovníky vína je dostatek skleniček na víno i na šampaňské a samozřejmě dekantovací karafa. Nemějte nám prosím za zlé, že jsou sklenky plastové. Je to úmysl, jsme totiž wellness a vzít si do vířivky sklo není zrovna ten nejlepší nápad.

V neposlední řadě je pro Vás k dispozici wellness, vše v prvotřídní kvalitě: cedrová sauna, celoročně vyhřívaný bazén a vířivka.

 

Vyzkoušejte si spaní na peci, vychutnejte si dlouhé společné snídaně u velkého stolu, projděte se bosí trávou. Načerpejte novou energii z přírody. Chcete strávit celý den v županu? Žádný problém. Výhledy z chalupy jsou natolik okouzlující, že i kdybyste nevystrčili paty z vířivky, stejně můžete říct, že jste viděli Český ráj :-) Pokud chcete aktivitu, zde je pár tipů:

JARO - PODZIM: 

Turistika - Český ráj nabízí nepřeberné množství turistických tras. Okolí chalupy je nádherné, poradíme Vám kudy se vydat na kratší i delší výlety. Ať půjdete kamkoli, v Českém ráji se všude budete cítit dobře, všude bude co objevovat. Na relativně malé ploše je dlouhá řada památek, harmonická krajina, skalní města, vodní plochy, kaňony, tichý les. V r. 2005 bylo území Českého ráje pro svou výjimečnou krásu zařazeno do globálního geoparku UNESCO.

Cykloturistika - okolí chalupy tvoří zvlněná krajina. Středně pokročilí cyklisté si přijdou na své, s menšími dětmi je lepší přesun k některé z rovinatých cyklotras. Např. Greenway Jizera nebo do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nádherné a zároveň celkem nenáročné výlety na kolech jsou také na náhorní planině v blízkých Jizerských horách.

Výlet na Ještěd - výlet na liberecký vysílač, hotel a rozhlednu Ještěd stojí za to. Stavba arch. Karla Hubáčka získala nejvyšší ocenění Mezinárodní unie architektů - cenu Augusta Perreta, a byla vyhlášena nejvýznamnější českou stavbou 20-tého století.

ZOO Liberec - je nestarší ZOO v Česku. Největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.

Hrady a zámky - jsou na každém kroku, jen z oken chalupy vidíte Valdštejn, Hrubou Skálu, Bezděz, nedaleko je Kost, Sychrov nebo Frýdlant.

 

A CO KDYŽ PRŠÍ?

Ideální čas rozehřát saunu, naložit se do vířivky, zaplavat si v bazénu. Nebo rozdělat oheň v peci a užívat si domácí pohody? Pokud jste neposední, zde je několik typů na deštivé dny, další vám poradíme:

IQ Park Liberec - vědecko zábavní centrum pro nejmenší https://iqlandia.cz/iqpark

Botanická zahrada Liberec - je nejstarší botanická zahrada v České republice. Její doménou jsou sbírky tropických rostlin. https://www.botaniliberec.cz/

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je jediným muzeem v České republice specializovaným na sklo a bižuterii. Založeno bylo roku 1904. http://www.msb-jablonec.cz/

Muzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích - rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku. https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house/porsche-house

Dolomitové jeskyně Bozkov - tvoří nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem. http://www.bozkovske-jeskyne.cz/provozni-doba.php

Kina - 3x v dosahu do 10 min. jízdy (Turnov, Železný Brod, Lomnice n/P) a Městské divadlo v Turnově

 

ZIMA - Lyžování

Svatá Panna je ideální destinací pro lyžařské pobyty. V dosahu 10 min. jsou rodinné lyžařské areály Turnov a Kozákov. Oba mají umělý sníh a školu, pro lyžování s malými dětmi jsou ideální. 30 minut je na Ještěd, Krkonoše jsou na dohled. Do Harrachova nebo Rokytnice dorazíte za 40 minut. Běžky lze nasadit přímo před chalupou nebo si vychutnat některou z nesčetných stop v nedalekých Jizerských horách a Krkonoších.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás cedrová sauna, vyhřvaný bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „Byl pozdní večer, byl lásky čas“…

U nás to není žádný problém. Teplota vody v bazénu je v zimě nastavena na 35 °C.

V domě jsou 4 ložnice:

 1. pokoj: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jøtul pro romantické večery. 
 2. pokoj: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač.
 3. pokoj: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač.
 4. pokoj: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Největší boje se ovšem svádí o poleženíčko hloupého Honzy za pecí. Odtud se nikomu nechce...

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Bezděz je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

Chlupy ve vířivce, podezřelý zápach, zakalená voda, pocit, že se tady koupal neandrtálec...tak pro takové potěšení si budete muset zajet někam jinam. My vířivku po každé návštěvě kompletně vypustíme, vydezinfikujeme, vyčistíme filtr a znovu napustíme čistou vodou. Nikdy se nekoupete "po někom", voda musí být vždy křišťálově čistá. 

Voda v bazénu je udržována pomocí chemie. Po každé návštěvě pečlivě vyčistíme filtr a obměníme část vody. Zajímavostí je, že bazén je online napojen přímo na výrobce. Tím je zaručen neustálý dohled.

Cena za ubytování skutečně nezahrnuje spotřebu elektrické energie a místní turistický poplatek.

Snažíme se být maximálně transparentní a vstřícní vůči zákazníkům. Někdo se sprchuje 3 minuty, někdo půl hodiny. Někdo spí s otevřeným oknem, jiný má rád 25 stupňů. Někdo se saunuje každý den dvakrát, jiný vůbec. Každý má právo spotřebovat tolik energie kolik chce, protože si ji sám zaplatí. Považujeme to za férový přístup.

Můžeme vás ale potěšit dobrou zprávou. Díky teplenému čerpadlu máme levnější energii a budeme vám tak účtovat jen 4Kč/kWh. Jinde si obvykle účtují 5 nebo dokonce 6Kč/kWh. 

Rozhodně ne. Tato praxe je sice často běžná, my jsme ale nadstandardní ubytování pro lidi, kteří si umějí vychutnat odpočinek.

Nedělejte si žádné starosti, o vše se postaráme.